• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yadranpalace/

Damatlık ve Gelinlik

Damatlık Hakkında Çok Şey

Damatlığınızı diktirtiriyor musunuz

Hazır damatlık almaktansa diktirmeyi tercih ettiyseniz çok iyi bir seçim yaptınız. Hem seçeneğiniz çok arttı, hem de kendi kafanızdaki damatlık modeline ulaşma şansınız. Peki bu süreçte sizi neler bekliyor?

Seçiminizi iyi Yapın!

Kişiye özel dikilecek damatlıklar için öncelikle renk ve kumaş seçimi yapılmalıdır. Kumaş seçimi yapılırken gelinlik kumaşının bir parçasından örnek alınıp, damatlığın iç grubunu yaparken veya damatlık kumaşını seçerken yardımcı olarak kullanılır. Gelinle uyum içinde olmak açısından gelinlikte kullanılan taşların renkleri de oldukça önemli. Bu seçimler yapıldıktan sonra damatlık için ölçü alınır ve prova aşamasına geçilir.

 

Vaktinizi İyi Değerlendirin

Damat adaylarının damatlığı, genelde sona kalır ama rahat ve huzurlu bir şekilde karar verip istediğiniz gibi bir damatlık diktirmek istiyorsanız 1,5 - 2 ay önceden hazırlıklarınıza başlamalısınız. Damatlığın dikimiiçin yaklaşık olarak 3 hafta gerekir. Sezona ve iş yoğunluğuna göre ufak değişiklikler olabilir bu sürede. Bazı firmalar bu süreyi aceleci damat adayları için bir haftaya da indirebiliyor.

 

Prova Aşaması

Tela provası en önemli provadır. Burada kıyafetin temeli oluşturulur. Kol provasında takım hemen hemen bitmiş vaziyettedir. Önemli detaylar gözden geçirilir, son ölçüler alınır ve eksikler tamamlanır. Damatlık teslimatında yapılan final provasında ise tam takım giydirilip son kontrolleri yapılır.